Strona główna
Komunikaty
Historia szkoły
Patron
Hymn
O szkole
Wymiany/Projekty
Kadra
DokumentyZajęcia pozalekcyjne
Z życia szkoły
Osiągnięcia
Dla rodziców
Dla uczniów
Galeria

 

PASOWANIE NA UCZNIA

5 października 2007 r. odbyła się wielka uroczystość. Dzieci klas pierwszych zostały pasowane na ucznia. Obecni byli rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie pod kierunkiem pani mgr S. Telepko
i pani mgr B. Pranga przygotowały montaż słowno – muzyczny pt. „Chrońmy lasy”, w którym zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Następnie pani dyrektor mgr J. Kułaga pasowała dzieci na ucznia. Potem rodzice i uczniowie klas II wręczyli upominki bohaterom tego dnia.
Na zakończenie tak ważnego dnia w życiu każdego ucznia, wszyscy spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez rodziców i koło zdrowego żywienia.

                 


DZIEŃ NAUCZYCIELA

12 X obchodzono w szkole Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie pracujący pod kierunkiem
p. S. Holk – Łebińskiej i p. A. Wróblewskiej przenieśli nas do świata starożytnego Egiptu. Przewodnikiem po tej krainie był dobry Duch Oświaty, który ukazał, jak przedstawiały się metody i treści nauczania obowiązujące setki lat temu. Uczniowie ze zdziwieniem przyjęli fakt, że jedną z powszechnych wówczas metod wpajania wiedzy była chłosta trzcinką, natomiast główne treści, jakie musiał przyswoić uczeń egipski to teksty zaklęć.
Po obejrzeniu programu dzieci z ulgą stwierdziły, ż współczesne realia szkolne odpowiadają im bardziej niż te starożytne.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem kwiatów wszystkim pracownikom szkoły.


MIKOŁAJKI

Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbyła się impreza mikołajkowa – dzień niezwykle lubiany przez dzieci i nie tylko... Uczniowie tego dnia szkolne mundurki zamienili na stroje Mikołaja – królowały czerwone czapki. Pierwszym punktem programu było przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy IV A i V A o tematyce związanej z tradycją mikołajkową – obdarowywaniem prezentami. Uświetniły je  Gwiazdeczki, które tańcząc przy muzyce „Jingle Bells” w pięknych strojach wyglądały niczym Królewny Śnieżki.
Następnie
2–osobowe zespoły z każdej klasy mogły popisać się talentem aktorskim, odgrywając scenki dramowe na wylosowany temat – było dużo śmiechu. Na koniec zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk św. Mikołaja, a wszyscy obecni uczniowie i pracownicy szkoły zostali obdarowani cukierkami i piernikami upieczonymi przez dziewczęta z koła zdrowego żywienia. Czekamy wszyscy do następnych Mikołajek!

          
 


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

„Boże Narodzenie to czas, kiedy jedno serce podróżuje do wszystkich”

Za oknem mróz, a  w Szkole Podstawowej w Kielnie gorąca atmosfera. Dnia 9 grudnia dzieci, rodzice, wychowawcy i zaproszeni goście spotkali się na II Kiermaszu Świątecznym. Przygotowania trwały dużo wcześniej – dzieci pod kierunkiem nauczycieli i z pomocą rodziców wykonywały ozdoby świąteczne, a potem przygotowywały wystrój sal i stoiska na kiermasz. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12:00. Pani dyrektor Joanna Kułaga przywitała gości:
ks. F. Rompę, przedstawicieli Rad Sołeckich oraz Radę Rodziców. W programie artystycznym znalazło się przedstawienie „ A światłość w ciemności świeci” przygotowane przez uczniów klas III pod kierunkiem wychowawców – p. Joli Grzonkowskiej i p. M. Kalkowskiej. Dzieci z wielkim zapałem odegrały historię sprzed 2000 lat.
Uroczystość uświetnił występ chóru ze szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowany przez
p. Stefanię Telepko . Kabaret „Bez Nazwy” prowadzony przez p. Drabińską swoim występem wprowadził wszystkich w dobry nastrój i w prawdziwą atmosferę Bożego Narodzenia.
W kawiarence „Pod Gwiazdeczką” można było porozmawiać, wypić kawę i spróbować pysznych wypieków przygotowanych przez rodziców i Koło Zdrowego Żywienia prowadzone przez
p. M. Olejnik. Pokaz zdjęć z życia szkoły i prezentacja multimedialna przygotowana przez
p. B. Pilacką i p. A. Olejnika  sprawiły, że odżyły wspomnienia u uczniów, rodziców i nauczycieli. W przerwach między występami można było kupić prezenty świąteczne, kartki i pierniki wykonane przez uczniów.
To, że uroczystość się udała jest zasługą wszystkich pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.

                 


WYSTAWA EXPERYMENT

W czasie ferii chętni uczniowie uczestniczyli w zajęciach w pracowni informatycznej prowadzonych przez p. B. Pilacką. Dnia 17 stycznia  45-osobowa grupa pod opieką nauczycieli:
p. K. Urbaniak, p. B. Rynkiewicz i p. K. Kaczmarczyk wzięła udział w wycieczce do Centrum Nauki EXPERYMENT przy Parku Technologicznym w Gdyni. Dzieci zwiedzały wystawy: Fizyka, Optyka, Dźwięki, Człowiek, Środowisko i aktywnie uczestniczyły w przeprowadzaniu eksperymentów. W czasie wycieczki miały okazję do poszerzenia wiedzy geograficznej, matematycznej, przyrodniczej i muzycznej. Nauka przez zabawę i doświadczenia to dobry sposób na rozwijanie wyobraźni, wzbudzanie ciekawości i ukazywanie przydatności wiedzy szkolnej do opisu rzeczywistości.

                
           


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Kochamy Was, kochamy całym sercem”

Te słowa wyśpiewały wnukowie z naszej szkoły swoim Babciom i Dziadkom podczas wielkiej gali z okazji ich święta. Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole jest jedną z największych imprez środowiskowych. Ilość wnuków występujących na scenie jest imponująca – 154 małych aktorów
i tancerzy Prawie każdy wnuczek na scenie miał swojego widza na sali, bo imprezę zaszczyciło swoją obecnością aż 158 Babć i Dziadków.
Klasy 0 – III przygotowały ponad wiekowe zabawy ruchowe ze śpiewem. Babcie i Dziadkowie wykazali się dobrą pamięcią tekstów i wspaniała kondycją  fizyczną.
Klasy IV zaprezentowały układy gimnastyczne, klasa V wystawiła scenkę „Herody”.
Najstarsi uczniowie przygotowali taniec nowoczesny z elementami „stania na uszach”.Muzyczną częścią spotkania były indywidualne popisy gry na klarnetach, skrzypcach
i pianinie. O stoły zadbały mamy z Rady Rodziców z dużą pomocą dziewcząt z koła zdrowego żywienia. Na zakończenie było gromkie „100 lat”, wyśpiewane przez wszystkich artystów, upominki i całusy.

                                         
 


OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Dnia 19 lutego 2008r. w Szkole Podstawowej w Kielnie, w ramach realizacji programu „Szlakiem Powstania Warszawskiego”, odbył się apel. Został on przygotowany przez pana Waldemara Kozakow z udziałem uczniów klas szóstych. Reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział
w konkursach: recytatorskim oraz wiedzy o Powstaniu Warszawskim.
Uzdolnieni plastycznie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali piękne dekoracje: plakaty, symbole rozpoznawcze batalionów oraz hasła.

Wyniki konkursu recytatorskiego:

I miejsce - Dawid Mionskowski z klasy VI b,

• II miejsce - Danuta Pesta z VI a,

• III miejsce - Kinga Oczk z VI b

Wyniki konkursu z wiedzy o Powstaniu Warszawskim:

  I miejsce - 24 pkt. kl. V b w składzie: Artur Makurath, Jakub Oczk, Michał Oczk;

• II miejsce - 20 pkt.  kl. VI b w składzie: Julia Cicha, Dawid Mionskowski, Kinga Oczk;

• III miejsce - 19 pkt. kl.  VI a w składzie: Klaudia Hopa, Grzegorz Krauza, Przemysław Frankowski;

III miejsce - ex aequo klasa V a  w składzie: Kacper Panek, Piotr Labuda, Klaudia Ellwart.

Na zakończenie pani dyrektor Joanna Kułaga wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody.

                
       


DZIEŃ WIOSNY

Chociaż  z opóźnieniem,  ale na wesoło 9 kwietnia 2008 roku przywitaliśmy Panią Wiosnę. Uczniowie kl. IV B wspólnie z kabaretem szkolnym rozbawili widzów swoim programem
i zaprosili wszystkie klasy do zabawy. Uczniowie ubrani tego dnia na kolorowo mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy o symptomach wiosny poprzez wybór przysłów, tworzenie haseł, pisanie wierszy, prezentację skeczy.

                 


                                     KONSTYTUCJA 3 MAJA


Dnia 29 kwietnia z okazji rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie  przygotowali uroczystą akademię połączoną z Dniem Polskim. Uroczystość i rozpoczęła  się wejściem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem Hymnu Narodowego.  Piękna dekoracja i dzieci w strojach galowych przeniosły uczniów  i nauczycieli w nastrój Trzeciego Maja. Pani dyrektor Joanna Kułaga, mówiąc o znaczeniu Konstytucji 3 Maja podkreśliła, że poprzez uroczyste obchody jej uchwalenia  kształtujemy postawy patriotyczne młodego pokolenia. Uczniowie klas VI przebrani w piękne stroje historyczne z tamtej epoki zaprezentowali przedstawienie przygotowane przez nauczyciela historii pana Waldemara Kozakow z oprawą muzyczną  pani Grażyny Drabińskiej.
Aktorzy przedstawili sytuację polityczną Rzeczypospolitej pod koniec XVIII wieku oraz tło historyczne uchwalenia konstytucji  majowej. Opowieści na ten temat urozmaicone były scenkami teatralnymi poświęconymi ówczesnym wydarzeniom. W tym dniu uczniom udało się stworzyć wyjątkową atmosferę.

                  


DZIEŃ POLSKI

29 kwietnia w szkole odbył się konkurs, w którym udział brali wszyscy uczniowie klas IV- VI, odpowiadając na pytania z różnych dziedzin związane z naszą Ojczyzną. Pomysłodawcą
i organizatorem był p. Waldemar Kozakow przy współpracy z p. Justyną Walkusz.
Dzień Polski rozpoczął się od sprawdzenia znajomości faktów historycznych związanych
z Konstytucją Trzeciego Maja. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące wybitnych Polaków, ze znajomości bohaterów lektur i polskich legend. Pisali dyktando, czytali bajki i opisywali godło Polski. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym wyzwaniem wyłonienia najlepszych.
Po dwóch godzinach emocjonującej rywalizacji zwyciężyła klasa VI b – 28 punktów. Drugie miejsce ex aequo przypadło klasie VI a i V b – 26 pkt i trzecie klasie IV a – 22 pkt. Według organizatorów wszyscy uczniowie zasłużyli na uznanie, gdyż bardzo sumiennie przygotowali się do powierzonych im zadań i było widać na twarzach dzieci ogromną satysfakcję.

               


DZIEŃ GODNOŚCI

13 maja 2008 roku (wtorek), w naszej szkole obchodzony był „Dzień Godności”. Impreza odbyła się w leśniczówce w Kamieniu . Brało w niej udział około 100 uczniów ze szkół z Kielna
i Kieleńskiej Huty oraz wielu nauczycieli m.in.:

      ·        U. Dybowska
·
        G. Drabińska
·
        I. Ryniec
·
        K. Kaczmarczyk
·
        J. Walkusz
·
        S. Holk – Łebińska
·
        B. Pilacka
·
        B. Parchem
·
       
A. Buczkowska

Organizatorami  imprezy były panie:

    ·        B. Rynkiewicz
·
        A. Wróblewska

Dzieci miały możliwość wykazania się w różnych zabawach ruchowych, plastycznych, zabawach z chustą oraz meczu w „dwa ognie”. Na koniec imprezy odbyło się ognisko. Impreza pokazała, że dzieci zdrowe potrafią świetnie bawić się z dziećmi niepełnosprawnymi
i wspólnie spędzać wolny czas. Dzień Godności umożliwił uczniom rozwinięcie swoich talentów a także odkrycie nowych takich jak uzdolnienia plastyczne czy ruchowe. Obchody Dania Godności -  to już tradycja  w naszej szkole.

                 


FESTIWAL NAUKI

Dnia 30 maja grupa dzieci z klas IV-VI wraz z opiekunami już po raz trzeci uczestniczyła
w Bałtyckim Festiwalu Nauki . Na Akademii Medycznej uczestniczyliśmy w warsztatach „Postaw na zdrowe żywienie”, zwiedziliśmy stoiska dotyczące farmacji, mikrobiologii, rehabilitacji – była okazja do obserwacji mikroskopowych i eksponatów z anatomii człowieka.
Na Politechnice Gdańskiej największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy robotów, niektórzy uczniowie  pod okiem studentów mogli uczestniczyć w programowaniu robotów. Była okazja do zgłębiania tajników fizyki i chemii, poprzez obserwację bądź próbę samodzielnego wykonywania efektownych doświadczeń w Eksploratorium. Odwiedziliśmy również  Uniwersytet Gdański, gdzie uczniowie samodzielnie prowadzili  laboratoryjne pomiary czystości wody, grali w gry matematyczne, zwiedzali wystawy związane z ekologią i uczestniczyli w warsztatach Festiwalu Komiksu. 
Wyjazd miał na celu rozwijanie zainteresowań, poszerzanie wiedzy oraz wzbudzanie zwykłej ciekawości otaczającego świata. Z całą pewnością spełnił te zadania.

                                
 


NAJLEPIEJ RAZEM

Dnia 15.06.08r. w niedzielę odbył się w naszej szkole festyn rodzinny „Najlepiej razem”, którego głównym celem było uczczenie Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka
i jednocześnie zintegrowanie środowiska lokalnego ze szkołą. Imprezę krótkim przemówieniem otworzyli: pani dyrektor, Joanna Kułaga i przewodniczący Rady Rodziców,  Ryszard Parchem. Swoją mowę wygłosił również ks. Dziekan Franciszek Rompa. Następie na scenę wkroczyli uczniowie, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalno – aktorskie. Jako pierwsi piosenki dla mam i tatusiów zaśpiewały dzieci z klasy 0. Klasa II przygotowała program artystyczny pt. „Bajeczki na dobranoc”, zaś uczniowie klas I – III zaśpiewali prześliczne kołysanki.
Na koniec wystąpił szkolny chór pod opieką pani Stefani Telepko. Dziewczęta wykonały piosenki, dzięki  którym zdobyły II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki
w Rabce. Oprócz występów uczniów na gości czekały i inne atrakcje: loteria fantowa, ognisko z kiełbaskami, pomiary ciśnienia dokonywane przez panie pielęgniarki
z Kieleńskiego Ośrodka Zdrowia, kawiarenka „Pod chmurką”, w której można było napić się kawy i zjeść pyszne ciasta upieczone przez mamy. Dzieci mogły dodatkowo uczestniczyć w malowaniu twarzy. Spod pędzla pana Jacka Tyszko i pań: Marii Kalkowskiej oraz Ewy Peliksze wychodziły śliczne tygryski, koty, myszki, itp.
Na koniec odbył się jeszcze mecz piłki nożnej: nauczyciele  i strażacy kontra absolwenci szkoły. Zwyciężyli ci pierwsi z wynikiem 4:3.
Cały dochód z imprezy Rada Rodziców przekazała na szczytny cel – wyposażenie łazienki w szkole dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób udało się połączyć przyjemne
z pożytecznym. Impreza mimo przelotnych deszczy była udana. Jej sukces z pewnością zmotywuje nauczycieli, rodziców i uczniów do organizacji podobnych festynów
w kolejnych latach.